Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu "Gwarek" w uzdrowisku Goczałkowice Zdrój

Zespół Sanatoryjno – Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek” mieści się w strefie A Uzdrowiska Goczałkowice Zdój w województwie śląskim. Będąc najwyższym budynkiem w okolicy wpisuje się w zielony krajobraz parku i pozwala na oglądanie pięknej panoramy wokół.
Bliskość Zalewu Goczałkowickiego oraz lasów pszczyńskich – sprzyja wędrówką po rozległych trasach spacerowo – rowerowych. Zwiedzając okolicę można znaleźć jeszcze wiele zabytków architektury z okresu świetności Uzdrowiska, które od 1856 było licznie odwiedzane z uwagi na bogate złoża borowiny i solanki. Słynęło z leczenia chorób reumatycznych i kobiecych.
Obecnie Uzdrowisko intensywnie się rozwija i poszerza ofertę zabiegową dla kuracjuszy na rehabilitację i leczenie układu ruchu oraz chorób reumatycznych. Konsekwentna realizacja programów zdrowotnych i ścisła współpraca podmiotów medycznych z Gminą oraz duże nakłady finansowe na remonty i modernizację powodują ponowny wzrost atrakcyjności i zainteresowania naszym Uzdrowiskiem.